Inlay:
Ez a fogtöméstípus precízebb, de azáltal, hogy a fogtechnikus, lenyomat alapján készíti, két ülésben készül el. A rendelőben készült fogtöméshez hasonlóan, helyi érzéstelenítés után, fúróval eltávolítjuk a fog üregéből a szuvas részeket, majd lenyomatot veszünk a kialakított üregről. Ezután a fogbaideiglenes tömést teszünk. Következő alkalommal az ideiglenes tömés eltávolítása után, a fogtechnikus által elkészített tömést beragasztjuk a fogba.
Arany inlay:
A legjobb - fogtechnikus által készített - fogtömés. Az aranynak egyik előnyös tulajdonsága, hogy a fogakra simítható. Már említettük, hogy a tömésekkel ellátott fogaknál is elkezdődhet a szuvasodás a tömés szélei mentén. Mivel az arany inlay széleit rásimítjuk a fog üreg széleire, nincs rés, ezért az egyik leghosszabb élettartamú tömés, ráadásul antibakteriális hatású. Az arany nem színeződik el, és egybeolvad formájában a fogfelszínnel. Hátránya, hogy sok beteg nem fogadja el az esztétikai hatást, valamint, az arany miatt drágább.

GC Gradia inlay, inlay-elhorgonyzású híd:
Forradalmi újdonság!
Maximális precízió és tökéletes esztétikai összhang a természetes fogak keménységével és szépségével. Minőségére és kinézetére ez az újonnan felfedezett anyag teljesen megkülönböztethetetlen a természetes fogaktól. Az egyedülálló GC Gradia rendszer a porcelán és a műanyag inlay-k jó tulajdonságait ötvözi. Jó szájhigiéne mellett évtizedekre biztosít tökéletes megoldást a természetes foganyag pótlására.Gc Grádia anyagból lehetőség van elhorganyzott híd beépítésére egy speciális Dentapreg nevű merevítőrosttal, amely a szóló foghiány egy megoldása lehet, az implantáció mellett. A foghiány szomszédos fogaira támaszkodik a pótlás, ha ezek voltak már előzetesen tömve, akkor a tömések kitisztított üregébe, ha nem, a fogorvos által kialakított kavitásba. Öszességében az inlay mint pótlásfajta kevésbé költséges mint az implantáció, és lényegesen egyszerűbb beavatkozás.
Csapos műcsonk:
A baktériumoktól megszabadított foggyökér-csatornát kikezelve a gyökértömés elvégzése után, részben kiszedve a gyökértömést a fogorvos precíziós lenyomata alapján Csapos műcsonkot készít a fogtechnikus. A foggyökérrészben lévő csap úgy van megmintázva, hogy a lecsiszolt fogformát is magában foglalja. Ez készülhet fémből, GC Gradia-ból, vagy akár cirkónium-dioxidból is.
Koronák, hidak:
Készülhet csiszolt fogcsonkra, fent említett csapos műcsonkra, implantátumra az esztétikus korona, ami lehet fémalap, porcelánleplezéssel azaz porcelán korona, fémkorona, fogszínű kemény műanyagból (gradia) fémmentes korona, Cirkónium oxid szintén fémmentes porcelánleplezésű korona.
Cirkon koronák - A fogpótlás csúcstechnológiája!:
A cirkónium-oxid nemcsak fémmentes, de nagyon szilárd, antiallergén anyag. Minden eddigi technológián túltesz, hiszen CAD/CAM rendszerben készül. Háromdimenziós lézer letapogató gép segítségével számítógép által vezérelt marógép a legtökéletesebb mikron pontosságú koronákat, hidakat készít emberi kéz érintése nélkül. A cirkon koronák, hidak előnyei, hogy rendkívül pontosak, a fényt tökéletesen áteresztik, ennek köszönhetően élethűek, kimagasló esztétikai hatásúak, biokompatibilisek, jól harmonizálnak a természetes fogakkal, hosszú élettartamúak. Természetesen magasan képzett jó kezű fogtechnikus keze mégis nélkülözhetetlen az előkészítő munkálatoknál, hiszen rendkívül fontos a fogmű minőségét befolyásoló fogcsonk gipszminta preparációs munka, a fogorvos lenyomatát követően, illetve a maróegység általi faragás után a kész fogmű mintára feldolgozásánál ahhoz, hogy a lehető legpontosabban illeszkedjen a csiszolt fogcsonkra a pótlás. Az anatómikus formát a legmagasabb esztétikájú Ivoclar E-max leplezőanyaggal érjük el, rutinos keramikusunk közreműködésével.
A cirkon-dioxidról általában…
Mint elem fém, oxidja kerámia. Közvetlen előállítás után fehér por, monoklin anyagszerkezettel. Ez leginkább az üveghez hasonlítható, szilárd, de nem kristályos. A kristályszerkezetű cirkon a föld legstabilabb anyagai közé tartozik. Keménysége, kopásállósága, hőnek és vegyi anyagoknak való ellenállósága, oldhatatlansága a legkritikusabb helyeken való felhasználásra teszi alkalmassá. A cirkon ipari felhasználásai között szerepel éppen keménységénél fogva a Porsche fékbetétje, hőállósága miatt az űrsikló hőpajzsa, stabilitása miatt a vegyipari edények alapanyaga, de legnagyobb mennyiségben az atomreaktorok felépítője, és az urándúsító gépek anyaga.
Fém koronák, hidak /porcelán korona/:
Speciális precíziós öntési eljárással készítjük fémvázainkat, a lehető legpontosabb zárás érdekében. A porcelánkorona olcsóbb mint a cirkon pótlás, de hosszú távú és maximálisan megbízható pótlásforma , melyet Vita leplező anyaggal teszünk élethűvé, a legmagasabb esztétikai hatást helyezve előtérbe. Bizonyos esetekben pl: hosszú áthidalásoknál, a mai napig a legbiztosabb pótlásfajta.A kerámia a felvitel után 800-900 Celsius fokon olvad a fémvázra, ettől színtartó, élethű, strapabíró és esztétikus.
GC Gradia koronák, hidak:
A GC Grádia család, egy különleges, fényrekötő, mikro-kerámiakompozit, mely indirekt pótlásokhoz kínál a fog természetes szerkezetéhez hasonló megoldást. A grádia erőssége az esztétikájában rejlik, mely megközelíti a természetes fog színét, transzparenciáját. A grádia anyag kitűnően harmonizál a fogorvosok által használt Grádia Direct tömőanyag rendszerrel. A fogtechnikánkon Grádiából készült hidainkat speciális Dentapreg merevítő üvegrosttal erősítjük.
Ideiglenes - inmediet - koronák, hidak:
Ezt a pótlásfajtát addig alkalmazzuk, amíg a kiválasztott anyagból el nem készül a végleges fogmű. Ez jelentősen növeli a paciens komfortérzetét, nem kell lecsiszolt, érzékeny fogakkal várnia a behelyezésig, azaz ehet, és élheti azt a pár hétköznapot kellemetlen szituációktól mentesen, felszabadulva.Fogtechnikánkban az angol Impact kadmiummentes, keresztkötéses főzőacryláttal dolgozunk, ami erre a célra tapasztalataink szerint kiváló anyag.